The civilizations - atlantheuos
Bine ati venit!
Inainte de a scrie in forum, va rugam sa cititi regulamentul forumului
Vrei să reactionezi la acest mesaj? Creati un cont în câteva clicuri sau conectati-vă pentru a continua.

Created by Atlant Atlantheuos This is a different site where you make find to various things or objectives about a different works (history, games, documents, every so things)Realizat de Atlant AtlantheuosAcesta este un site diferit unde poți găsi

AcasaPortalGalerieCautareInregistrareConectare

Păreri diverse / Views various / Views verschiedene

In jos 

Cum credeți că arată acest forum sau ce calitate îi acordați? / How do you think this forum shows what quality they pay? / Wie denken Sie, dieses forum zeigt, ist qualität, die sie bezahlen?
Excelent / Excellent / Ausgezeichnet
Păreri diverse / Views various / Views verschiedene I_vote_lcap100%Păreri diverse / Views various / Views verschiedene I_vote_rcap
 100% [ 1 ]
Bun / Good / Gut
Păreri diverse / Views various / Views verschiedene I_vote_lcap0%Păreri diverse / Views various / Views verschiedene I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Mediu / Average / Durchschnitt
Păreri diverse / Views various / Views verschiedene I_vote_lcap0%Păreri diverse / Views various / Views verschiedene I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Rău / Bad / Schlecht
 0% [ 0 ]
Groaznic / Terrible / Schrecklich
 0% [ 0 ]
Total voturi : 1

AutorMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 21/05/2008
Localizare : România

Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Empty
MesajSubiect: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeDum Iun 01, 2008 6:24 pm

Aici vă expuneți părerea cu privire la forum/subiecte sau despre altceva și mai puteți propune adăugări la acest forum / site.
Discuția este liberă, aici puteți publica toți vizitatorii, membri sau nu.
Însă doar aici mesajul este pentru toți străinii / vizitatorii (și în limita bunului simț)
Dacă deveniți membru puteți afla mult mai multe.
Vă mulțumesc!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Apr 27, 2009 9:47 pm, editata de 5 ori
Sus In jos
https://atlantheuos-ro1.forumgratuit.ro
Ștefan b
Vizitator

MesajSubiect: Păreri, discuții   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeDum Iun 08, 2008 2:00 pm

Interesant! Îmi place forumul!

Are și o rubrică de istorie, ducumente, văd și ceva jocuri online.

Aș fi vrut să fiu membru, dar nu pot intra fără e-mail.
am un e-mail prin clicknet și habar nu am cum să fac să ajung acolo.

În fine, oricum, îmi place și faptul că aici există o rubrică pentru toți vizitatorii ca să spună credibilitatea și opinia.

Ați putea adăuga și Literatură, Matematică, Filozofie, științe umane, religie, limbi străine sau culte, Muzică, Informatică, diverse jocuri ca Age of empires / mythology sau online dintr-astea de strategie sau cultură. Și încă multe altele.

Cu considerație,
prof. univ. Ștefan
Sus In jos
Relu
Vizitator

MesajSubiect: salutari   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeMier Iun 11, 2008 5:45 am

...ca cred ca cred ca cred ca s-a blocat serverul colegiului de nu ne-au ajuns mesajele. io am trimiis
unul dupa targul de carte, il retranscriu aici
[pana la urma m-am decis: cioran si ionesco in fata postmodernitatii. asta-i tema, rema si cu sem(a). oare o fi bine? oare nu?
fusei la targ in zi de sambata. luat carti, gasit prieteni, baut bere etc etc. sunt indragostit de cei de la editura idea design&print, cei de scot si balkoonul. cele mai bune cartzi. imi pare rau ca nu am gasit si apostroful.
la subiectele de romana recunosc ca nu m-am uitat. le-am rezolvat pe cele de franceza, sa stiu o treaba. in saptamana asta sper sa fac si romana. tre' sa ma apuc un peu si de bac, cu toate cele o las un pic mai moale. cum ar fi cititul de pessoa sau de mazilescu. sau de banulescu. (in tandem cu lucrurile dragi mie ar fi si siteul http://www.deviantart.com. daca aveti un picutz de tempus liber, n-ar strica) ce parere aveti despre mihaela constantinescu (postmodernismul, forme in miscare si post/post-
modernismul: cultura divertismentului - mi se pare o supergrea, o megatare si parca n-ar fi femeie). in final, tin sa va asigur ca proiectul are o vara la dispozitie, in care nu voi lipsi decat 7 zile la tabara de jurnalistica. ma feresc de calculator, e o bomba vie, i) sar sigurantele de 3 ori pe zi din cauza lui si ii) nu ma abtin sa nu ma "joc" in adobe photoshop. de aceea nu l-am mai deschis de ceva vreme. imi
cer scuze.
al dvs. elev revigorat de targul de carte,
ctin vik ]
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeDum Iun 22, 2008 3:37 pm

O ZI MAGICA !O VIATA PLINA DE MIRACOLE!

Ce a spus Dalai Lama in mileniul care a inceput la 01.01.2001.
Iti ia cateva secunde sa-l citesti si sa cugeti. Nu pastra mesajul. Trebuie
sa plece de la tine in 96 de ore. O sa ai o surpriza placuta. Este adevarat
chiar daca nu esti superstitios.
Invataturile vietii in noul mileniu de la Dalai Lama :

1. Marea dragoste si marile realizari implica un mare risc.
2. Cand pierzi sa-ti fie invatatura.
3. Urmeaza cele 3 R : respect pentru tine, respect pentru altii, responsabilitatea pentru toate actiunile tale.
4. Aminteste-ti ca atunci cand nu obtii ceea ce vrei este uneori minunata o lovitura de noroc.
5. Invata regulile astfel incat sa stii cum sa le incalci cum se cuvine.
6. Nu lasa o disputa nesemnificativa sa rupa o mare prietenie.
7. Atunci cand realizezi ca ai gresit, imediat ia masuri sa le corectezi.
8. In fiecare zi petrece ceva timp cu tine.
9. Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.
10. Tine minte ca tacerea este uneori cel mai bun raspuns.
11. Traieste o viata onorabila. Atunci cand imbatranesti si te gandesti in urma, vei putea sa te bucuri a doua oara de ea.
12. O atmosfera placuta in casa este baza vietii tale.
13. In neintelegerile cu cei dragi ia seama numai de situatia curenta. Nu invoca trecutul.
14. Impartaseste stiinta ta. Este o cale de a atinge imortalitatea.
15. Fii gentil cu pamantul.
16. O data pe an, pleaca undeva unde nu ai fost niciodata.
17. Tine minte: cea mai buna relatie este cea in care iubirea reciproca depaseste nevoia fiecaruia.
18. Judeca succesul tau prin ceea ce trebuie sa renunti ca sa poti obtine.
19. Imbina iubirea si gatitul cu renuntarea.
Nu pastra acest mesaj. Mantra trebuie sa plece de la tine in 96 ore.
Vei avea o placuta surpriza (este adevarat chiar daca nu esti superstitios).
Daca trimiti la :
0-4 persoane : Viata ta se va imbunatati usor.
5-9 persoane : viata ta se va imbunatati asa cum ai vrea tu.
9-14 persoane : vei avea cel putin 5 surprize in urmatoarele 3 saptamani.
15 persoane si peste : viata ta se va imbunatati drastic si visele vor deveni realitate !
Sus In jos
Sora Naegino
Membru Special
Membru Special
Sora Naegino

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 04/07/2008
Varsta : 26
Localizare : Kaleido Star

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 11:18 pm

Imi place forumul,deoarece e in stil gothic,imi place foarte mult acest gen fie muzica sau arta,deci imi place foarte mult desi nu prea am postat si mam uitat dar deja imi place! Razz
flower flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
http://chio-anime.forumgratuit.ro
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Atențiune!   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeDum Iul 20, 2008 7:24 pm

Sa nu accepti id-ul musat_elpida ca iti sterge tot din calculator, e un VIRUS! Da mai departe! Ai inteles? URGENT toate persoanele pe care le ai in lista sa NU accepte contactul cu musat_elpida este un VIRUS ce formateaza calculatorul tau si al celorlalti cu care esti conectat si daca ei accepta atunci ti-l lipeste si tie. Fa o copie si trimite mai departe!! Ei doresc sa se descotoreseasca de Messengerul gratuit.O groaza de oameni au fost deja stersi
Sus In jos
OmCrești
Vizitator

MesajSubiect: Dragostea lui Dumnezeu   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeDum Aug 17, 2008 3:17 pm

“Dumnezeu este iubire, iar cine ramane in iubire,in Dumnezeu ramane si Dumnezeu ramane in el”[1 Ioan 4.16]
“Crestinul este un om sarman(doritor de dragoste),dar el stie ca exista Cineva si mai sarman,acest Cersetor al iubirii la poarta inimii:”Iata,Eu stau la usa si bat.Daca cineva aude glasul Meu si deschide usa,Voi intra la el si Voi cina cu el,iar el cu Mine”[Apocalipsa 3.20].(Varstele vietii spirituale-Paul Evdokimov)
“Un poet arab povesteste:”Un om bate la usa Celui Preaiubit.Cel Preaiubit il intreaba:”Cine esti?”Omul raspunde:”Sunt eu”.Cel Preaiubit ii spune:”Pleaca,nu este inca vremea sa intri”.Dupa o lunga calatorie,ca ars de foc,sarmanul revine si se apropie de casa Celui Preaiubit.Bate si Cel Preaiubit il intreaba:”Cine-i la usa?”Omul raspunde:”Tu esti”.
Atunci,Cel Preaiubit spune:” FIINDCA TU ESTI EU,INTRA LA MINE!” “(Femeia si mantuirea lumii-Paul Evdokimov)
“Ne-ai facut pentru Tine,Doamne si sufletul nostru nelinistit va fi,pana cand se va odihni intru Tine”(Sfantul Augustin)
Una este iubirea sotilor unul pentru celalalt,alta iubirea parintilor catre fii,alta cea a fiilor catre parinti.Dar izvorul,sursa si puterea dragostei,este si sta in Dumnezeu.Cu aceasta iubire,ne iubim noi,unul pe celalat.
Dumnezeu asteapta dragostea noastra.De aceea spune si preotul la liturghie:”Sus sa avem inimile!”,la care,credinciosii raspund:”(Le) Avem catre Domnul!).Cine iubeste pe Dumnezeu,iubeste viata,iubeste adevarul,isi iubeste aproapele.Dar si reciproca este adevarata:cine iubeste aproapele,da dovada ca iubeste pe Dumnezeu.Acela iubeste viata si traieste intru adevar.Iubirea aproapelui este poarta care ni se deschide spre Dumnezeu.Aceasta este concretizata in milostenie.Folosesc aici un citat de la Sfantul Francisc de Asissi:”Painea ingerilor,este aceea pe care sfanta saracie o culege din poarta in poarta si pe care omul o ofera de bunavoie si din dragoste,la indemnul sfintilor ingeri”.
Identificarea cu Dumnezeu o facem numai prin eliminarea ego-ului din noi,lasand loc lui Dumnezeu sa intre,asa cum am aratat prin citatul din invatatura araba.
“Inima omului a fost creata pe masura(suficient de mare a) lui Hristos,racla(asemenea raclelor cu sfinte moaste) atat de larga,incat Dumnezeu sa(poata foarte bine sa) incapa in ea.De aceea,aici jos,nimic nu ne satura…,caci sufletul uman e insetat de infinit…orice lucru a fost creat pentru scopul lui,iar dorinta inimii,pentru a se avanta spre Hristos”.(Viata in Iisus Hristos-Nicolae Cabasila)
Sus In jos
ionutzu94
Membru Special
Membru Special
ionutzu94

Data de inscriere : 03/06/2008
Varsta : 25
Localizare : suceava

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeMar Sept 09, 2008 12:45 am

Frumos forum! Smile Smile Smile
Felicitari ai reusit sa faci un forum foarte folositor are strategii pentru diferite jocuri.
Imi place foarte mult. Smile Smile Smile
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: răspuns!   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeLun Oct 13, 2008 2:56 pm

In Memoriam Avram Iancu 1848 : "ORI PUNEM PUMNUL IN PIEPTUL FURTUNII ORI PIERIM !"
Versurile pentru cantec:

Astazi, cu bucurie, Românilor veniti,
Pe Iancu în câmpie, cu toti sa-l însotiti,
Spalati armele voastre, degraba s-alergati,
Din locurile noastre, pe dusman s-alungati.

Dumnezeule mare, bunule,
Cu noi sa fii.
Tu însoteste si însufleteste,
Pe ai Tai fii.

Optzeci de oi despoaie si în frigari le pun,
De fluier si cimpoaie, padurile rasun.
Românii se aduna, pe lâng-un mare foc
Si Iancu ospateaza cu dânsii la un loc.

Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeMier Noi 19, 2008 3:24 pm

S-a intamplat la Paris de curand, dar se poate intampla oriunde si oricand.Cu cateva saptamani in urma, intr-o sala de cinema, o persoana a simtit ca o inteapa ceva in momentul cand s-a asezat pe scaun. Cand s-a ridicat sa vada ce este, a vazut un ac infipt in scaun cu un bilet alaturat pe care scria: \"Tocmai te-ai infectat cu HIV\". Centrul pentru Controlul Bolilor (din Paris ) raporteaza multe intamplari similare petrecute recent si in alte orase. Toate acele testate erau HIV Pozitiv. Centrul raporteaza, de asemenea, ca s-au gasit ace la bancomatele publice in locul pe unde ies bancnotele.Noi rugam pe toata lumea sa fie extrem de precauta in astfel de situatii. Toate scaunele/locurile publice trebuie sa fie bine cercetate, cu vigilenta si precautie, inainte de a fi folosite. O inspectie vizuala atenta va fi deajuns.In plus, va rugam sa trimiteti mai departe acest mesaj familiei si tuturor prietenilor pentru a-i avertiza despre acest potential pericol.Cu putin timp in urma, un medic a povestit o intamplare asemanatoare suferita de unul dintre pacientii sai, la Priya Cinema din Delhi . O tanara, logodita si urmand sa se casatoreasa peste cateva luni, a suferit acelasi accident la film. Biletelul atasat acului avea mesajul: \"Bine ai venit in familia HIV\". Desi medicul a explicat familie fetei ca va dura 6 luni pana cand virusul va deveni destul de puternic pentru a-i afecta sistemul si ca o victima poate supravietui 5-6 ani, fata a murit in 4 luni, probabil mai mult datorita socului.
Cu totii trebuie sa fim foarte precauti in locurile publice, Doamne ajuta!
Gandeste-te ca poti salva o viata daca trimiti mai deparete acest mesaj. Te rog, nu-ti ia decat cateva secunde!
Decat sa trimiti mai departe mailuri irelevante, te rog sa trimiti acest mesaj tuturor celor pe care ii cunosti. Poate ca mailul tau poate salva viata cuiva.

Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeMier Noi 19, 2008 3:29 pm

Un om pios statea de vorba cu Dumnezeu si i-a spus: Doamne as vrea sa stiu cum e Raiul si cum e Iadul..
Dumnezeu l-a condus pe om catre doua usi. A deschis una dintre usi iar omul a privit inauntru. In mijlocul incaperii se afla o mare masa rotunda. Pe masa se afla un vas mare cu tocana, care mirosea foarte bine si care l-a facut pe om sa ii lase gura apa. Oamenii care stateau la masa erau slabi si bolnaviciosi. Pareau a fi infometati. Tineau linguri cu manere foarte lungi care le erau legate de brate si astfel putea ajunge la vas pentru a le umple cu tocana;dar din cauza manerelor mai lungi decat propriile maini, nu puteau duce la gura lingurile pline.
Omul pios s-a infiorat la vederea suferintei lor.
Atunci Dumnezeu a spus: \"Acum ai vazut Iadul\"
Au mers apoi catre cealalata camera si au deschis usa.. Arata la fel ca si prima. Se gasea acolo o masa mare si rotunda cu un vas mare de tocana care iti lasa gura apa. Oamenii de la masa erau echipati cu acelasi gen de linguri dar acestia pareau bine hraniti si durdulii, radeau si vorbeau intre ei.
Omul pios a spus: \"nu inteleg\"
\"Este foarte simplu\" a spus Dumnezeu. \"Este nevoie insa de abilitate. Acesti oameni sanatosi au invatat sa se hraneasca unul pe celalalt, in timp ce ceilalti se gandeau doar la ei insisi\" Cand Isus a murit pe cruce, el se gandea la tine.

Se estimeaza ca 93% din oameni nu vor trimite mai departe acest mesaj. Daca esti unul din cei 7% trimite acest mesaj cu titlul \"7%\"
Si tine minte ca eu mereu voi imparti lingura cu mancare cu tine.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeMier Noi 19, 2008 3:38 pm

Citeste aceasta rugaciune si vezi cum D-zeu raspunde; \\\'\\\'Doamne,te iubesc si am nevoie de tine,vino in inima mea si binecuvanteaza-ma pe mine,pe familia mea,casa mea,prietenii mei,in numele Domnului nostru Isus Hristos. Amin!\\\'\\\' Trimite acest mesaj la cel putin 7 persoane.Vei primi un miracol maine. Un copil l-a intrebat pe Isus;\\\'\\\'Cat de mult ma iubesti?\\\'\\\' Isus i-a raspuns;\\\'\\\'Atat de mult!\\\'\\\' si si-a rastignit bratele pe cruce si a murit pentru noi. Daca crezi in D-zeu vei trimite acest mesaj tuturor din lista ta! Daca il stergi vei avea inima rece.Trimite asta tuturor in 30 min. si priveste ce se intampla... O zi buna
Sus In jos
Înțeleg
Vizitator

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeSam Noi 22, 2008 9:58 am

A fost o data, o insula unde locuiau: Fericirea, Tristetea, Constiinta, si multe altele
printre care si Dragostea. Intr-o zi s-a anuntat ca insula se va scufunda, asa ca
toti au inceput sa-si repare barcile si au plecat cat mai repede. Dragostea a ramas
ultima. Ea a perseverat pana in ultimu- moment.

Cand insula era aproape a se scufunda, Dragostea s-a decis sa ceara ajutorul.
Bogatia a trecut pe langa Dragoste intr-un vapor imens. Dragostea a spus:
"Bogatie ma poti lua cu tine?". Bogatia a raspuns: "Nu, nu pot. Am atata aur si
argint de transportat, incat nu mai este loc si pentru tine".

Dragostea s-a decis sa intrebe Vanitatea care tocmai trecea pe acolo intr-o
frumoasa barca: "Vanitate, te rog ajuta-ma!". "Nu te pot ajuta Dragoste. Esti toata
uda si mi-ai putea strica barca", a raspuns Vanitatea. Tristetea trecea si ea pe
acolo, asa ca Dragostea ii cere ajutorul: "Tristete ia-ma cu tine, te rog!" "O...
Dragoste, sunt atat de trista, incat vreau sa fiu singura!" Fericirea a trecut si ea pe
acolo, dar era atat de vesela incat nici nu a auzit cand Dragostea i-a cerut ajutorul.

Dintr-o data s-a auzit o voce: "Vino, Dragoste, te iau eu". Era un batranel.
Dragostea s-a simtit atat de binecuvantata si atat de fericita incat a uitat sa
intrebe cum il cheama. Cand au ajuns pe uscat, batranelul a plecat urmandu-si
calea lui. Dragostea, realizand cat de datoare ii este batranelului, a intrebat
Constiinta, un alt batranel: "Cine m-a ajutat, cine a fost cel care m-a ajutat?" "Era
Timpul", a spus Constiinta." "Timpul!?", a spus Dragostea mirata. "Dar de ce sa
ma ajute pe mine Timpul?" Constiinta a zambit si a raspuns cu intelepciune:
"Pentru ca numai Timpul este capabil sa inteleaga cat de mare si minunata este
Dragostea
Sus In jos
Admin
Admin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeVin Noi 28, 2008 7:23 am

Dacă ai întrebări adresează-le conducerii.

1. Regulamentul de joc
Este recomandabil ca toti membrii tribului trebuie sa respecte regulamentul jocului Triburile.

2. Inactivitate
Toti membrii tribului trebuie sa fie activi – sa intre in joc cel putin odata pe zi. Daca lipsiti pentru mai mult de doua zile trebuie sa va un alegeti un loctiitor dintre membrii tribului. In cazul in care jucatorul loctiitor face parte din alt trib veti fi acuzat de complicitate la spionaj, dat afara din trib iar satele va vor fi farmate si in final cucerite.
Perioada de inactivitate daca depaseste sapte zile duce automat la excluderea din trib iar satele transformate in ferme si/sau cucerite.

3. Aliante, PNA-uri
Nu va lansati in discutii "oficiale" cu diplomatii altor triburi. Propunerile de aliante si PNA-uri le discutati pe forumul intern cu conducerea tribului.

4.Atacuri asupra aliatilor
Nu vor fi atacati niciodata membrii ai triburilor aliate sau cu care avem incheiat un pact de neagresiune. Incalcarea acestei reguli poate afecta relatiile diplomatice dintre triburi iar sanctiunile* vor fi stabilite de catre capitanii tribului in functie de gravitatea faptelor. (*de la returnarea resurselor pana la excluderea din trib si cucerirea satelor).

5. Recrutare
Nu recrutam.Mici exceptii cei de la 20.000 pct is sus.

6. Refugiati
Nu acceptam in trib jucatori care sunt atacati deja de alte triburi. Acestia vor fi exclusi din trib. Nu pornim razboaie ca sa aparam un asemenea jucator, posibil tradator. Conducerea tribului va analiza situatia, va stabili daca este vorba de un refugiat sau un jucator care a fost atacat dupa ce a intrat in trib si va lua masurile de rigoare.

7. Parasirea tribului
Aceasta decizie va fi anunta conducerii tribului. Pentru cei care parasesc tribul nu exista cale de intoarcere. Parasirea tribului fara anuntul prealabil se considera tradare. Tradatorilor le vor cuceri satele.
Un jucator care a parasit tribul sau a fost dat afara indiferent de motive, inapoi nu se va mai intoarce.

8. Spionaj
Divulgarea de informatii, trimiterea de mesaje care contin pasaje de text din mesaje/ circulare sau de pe forumul intern catre membrii altor triburi se considera spionaj. Alegerea ca loctiitor a unui jucator care nu face parte din acest trib se considera spionaj. Conducerea tribului se va ocupa personal de aceste cazuri.

9. Cersetorie, santaj
Cersetoria este in general considerata rusinoasa si daunatoare. Ajutorul ce consta in resurse poate pe timp de razboi poate sa fie trimis in masura posibilitatilor de catre jucatori catre un sat atacat daca este in pericol. Pe timp de pace nu este neaparata nevoie ca un jucator sa ajute cu resurse pe un altul care doreste sa se dezvolte mai rapid decat ceilalti.
Santajul unui jucator in schimb de materii prime trebuie raportat capitanului continentului.

Folositi forumul, aici puteti gasi ajutor. Tribul inseamna echipa iar fara forum aceasta nu poate exista. Cine nu foloseste forumul va ramane in umbra - nu poate fi de folos tribului si nici nu va putea cere ajutor.

La-Mulți
Vizitator

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeLun Dec 08, 2008 7:26 pm

Incepand cu 6 decembrie, in perioada sarbatorilor de iarna oamenii sunt mai buni, mai frumosi, mai intelepti si fac o gesturi minunate fata de cei dragi si nu numai.Fie ca aceasta perioada sa iti aduca si tie multe zambete frumoase de la oamenii din jurul tau si sa poti impartasi tot ce ai tu mai bun cu ei.

Printre fulgi imaginari
Am plecat spre a ta casuta,
Ca sa iti aduc un dar...
In pachetul din ghetute
Am pus sanatate multa
Fericire si iubire
Multi ani de aici in colo
Negresit sa iti ajunga!

Semneaza,

Mos Nicolae
Sus In jos
css
Începător
css

Data de inscriere : 18/04/2009

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitimeSam Apr 18, 2009 5:29 pm

Salut ce mai faceti marfa forum bravo tino tot asa!
Sus In jos
http://csdaniel.forumz.ro/
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Păreri diverse / Views various / Views verschiedene   Păreri diverse / Views various / Views verschiedene Icon_minitime

Sus In jos

Păreri diverse / Views various / Views verschiedene
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
The civilizations - atlantheuos :: Vizitatori / Vizitors / Besucher-
Mergi direct la: